Профтехосвіта на шляху до освіти дорослих

Відповідно до концепції безперервного навчання, з метою залученості громадян до продуктивного життя, особливо в умовах воєнного стану в країні, набуває актуальності напрямок «освіта дорослих». Це важливий освітній аспект для кожного закладу профтехосвіти.

На виклики сьогодення щодо освіти дорослих стала участьпредставника НМЦ ПТО у Дніпропетровській області 18-20 серпня 2023 року у тренінгу «Комунікація і групова динаміка в освіті дорослих» та «Методи навчання дорослих» за програмою CurriculumglobALE. Захід організований Українською асоціацією освіти дорослих, за підтримки Представництва DVVInternational в Україні.

Учасниками тренінгу були представники закладів середньої, професійної та вищої освіти, громадських та волонтерських організацій, бізнесу, які надають освітні послуги дорослому населенню різного вікового цензу (до +70) з числа внутрішньо переміщених осіб, демобілізованих ЗСУ, з особливими освітніми потребами, за запитом громад і установ.

На тренінгу продемонстровано елементи комунікації та їх принципи ефективності, групова динаміка, форми і методи, що впливають на освіту дорослих та відбувся обмін досвідом.

За результатами тренінгу методслужбою заплановано у 2023-2024 н.р. проведення вебінарів за даною тематикою для педпрацівників закладів професійної (професійно-технічної) освіти Дніпропетровщини (за запитом).

Впевнені, що набутий досвід сприятиме розширенню спектру освітніх послуг ЗП(ПТ)О, популяризації культури навчання протягом життя, поліпшенню зайнятості населення, залученню роботодавців до організації навчання на робочому місці, захисту прав здобувачів та інших учасників освітнього процесу у сфері освіти дорослих.

Віктор Василиненко,
директор НМЦ ПТО
у Дніпропетровській обл.

Картинка 1
Картинка 1
Картинка 1
Картинка 1