ВИЗНАЧЕНО ПЕРЕМОЖЦІВ ОЧНОГО ЕТАПУ ОЛІМПІАДИ З ЕКОЛОГІЇ
На виконання наказу Департаменту освіти і науки Дніпропетровської обласної державної адміністрації „Про проведення Всеукраїнських учнівських олімпіад з базових дисциплін серед учнів ПТНЗ області у 2014/ 2015 навчальному році” від 08.10.2014 № 610/0/212-14 учні професійно-технічних навчальних закладів області взяли участь у І-ІІ етапах Всеукраїнської учнівської олімпіади з екології.
Олімпіада з екології передбачає заочний (відбірний) етап – надання екологічного проекту в електронному та паперовому виглядах та очний – захист екологічного проекту учнем. За результатами заочного (відбірного) етапу члени журі визначили 9 найкращих робіт.
18 грудня в навчально-методичному центрі ПТО у Дніпропетровській області учні – переможці заочного етапу захищали екологічні проекти. Цього року предметом дослідження учнів стали
- використання вторинних матеріалів для збереження енергії в домівках;
- проблеми рекультивації земель Криворіжжя;
- вплив автомобільних викидів на стан довкілля та здоров’я жителів окремих територій;
- адсорбційне очищення стічної води олійноекстраційного заводу за допомогою Кальцій карбонату;
- попередження забруднення навколишнього середовища шкідливими речовинами, які містяться у використаних елементах живлення – батарейках;
- визначення токсичності води за допомогою біоіндикаторів;
- аналіз використання природоохоронних технологій при перероблені осадів стічних вод ВАТ «ІНТЕРПАЙП НТЗ» та розробка пропозицій щодо поліпшення ситуації і зменшення викидів у навколишнє середовище;
- визначення породи бджіл за їх продуктивністю на Дніпропетровщині.
Переможцем визначено учня Криворізького професійного гірничо-технологічного ліцею Звягінцев Дмитро з реальним екопроектом «Енергоефективність та раціональне використання вторинних ресурсів як найбільш ефективний шлях боротьби з глобальним потеплінням».
Під час роботи журі викладачі та учні прийняли участь у майстер-класах «Замість ялинки – зимовий букет». Під час майстер-класів з ялинкового аранжування учні виготовили ялинкові прикраси з макаронних виробів, а викладачі виготовили різдвяного янгола в паперотехніці, створюючи святкову атмосферу без знищення живого дерева.
Безумовним результатом заходу є розуміння значимості екологічних проблем у формуванні робітників та співставлення можливостей учнівських та педагогічних колективів профтехосвіти Дніпропетровщини.
Директор НМЦ ПТО
у Дніпропетровській області
В.М.Василиненко