ВИЗНАЧЕНО ПЕРЕМОЖЦІВ ОЧНОГО ЕТАПУ ОЛІМПІАДИ З ЕКОЛОГІЇ

На виконання наказу Департаменту освіти і науки Дніпропетровської обласної державної адміністрації „Про проведення Всеукраїнських учнівських олімпіад з базових дисциплін серед учнів ПТНЗ області у 2014/ 2015 навчальному році” від 08.10.2014 № 610/0/212-14 учні професійно-технічних навчальних закладів області взяли участь у І-ІІ етапах Всеукраїнської учнівської олімпіади з екології.

Олімпіада з екології передбачає заочний (відбірний) етап – надання екологічного проекту в електронному та паперовому виглядах та очний – захист екологічного проекту учнем. За результатами заочного (відбірного) етапу члени журі визначили 9 найкращих робіт.

18 грудня в навчально-методичному центрі ПТО у Дніпропетровській області  учні – переможці заочного етапу захищали екологічні проекти. Цього року предметом дослідження учнів стали

-         використання вторинних матеріалів для збереження енергії в домівках;

-         проблеми рекультивації земель Криворіжжя;

-         вплив автомобільних викидів на стан довкілля та здоров’я жителів окремих територій;

-         адсорбційне очищення стічної води олійноекстраційного заводу за допомогою Кальцій карбонату;

-         попередження забруднення навколишнього середовища шкідливими речовинами, які містяться у використаних елементах живлення – батарейках;

-         визначення токсичності води за допомогою біоіндикаторів;

-          аналіз використання природоохоронних технологій при перероблені осадів стічних вод ВАТ «ІНТЕРПАЙП НТЗ» та розробка пропозицій щодо поліпшення ситуації і зменшення викидів у навколишнє середовище;

-         визначення породи бджіл за їх продуктивністю на Дніпропетровщині.

Переможцем визначено учня Криворізького професійного гірничо-технологічного ліцею Звягінцев Дмитро з реальним екопроектом «Енергоефективність та раціональне використання вторинних ресурсів як найбільш ефективний шлях боротьби з глобальним потеплінням».

Під час роботи журі викладачі та учні прийняли участь у майстер-класах «Замість ялинки – зимовий букет». Під час майстер-класів з ялинкового аранжування учні виготовили ялинкові прикраси з макаронних виробів, а викладачі виготовили різдвяного янгола в паперотехніці, створюючи святкову атмосферу без знищення живого дерева.

Безумовним результатом заходу є розуміння значимості екологічних проблем у формуванні робітників та співставлення можливостей учнівських та педагогічних колективів профтехосвіти Дніпропетровщини.

 

Директор НМЦ ПТО

у Дніпропетровській області

В.М.Василиненко